KREATINVA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Traži
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» DRUŠTVENE IGRE I IGRE SA KARTAMA
Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje EmptyWed Jul 15, 2009 3:56 pm by Debilko

» Predstavite se
Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje EmptyWed Jul 15, 2009 3:51 pm by Debilko

» cerebralna paraliza
Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje EmptySat Feb 21, 2009 10:08 pm by ivan

» Gledano, preporučujem!
Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje EmptySat Jan 24, 2009 5:27 pm by Ana

» Muzika koju slusam...
Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje EmptyWed Jan 21, 2009 7:43 pm by dejanav

» Moj ćuko Bruno
Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje EmptyTue Jan 20, 2009 11:31 am by dejanav

» KNJIGE KOJE ĆETE MOŽDA ZAVOLJETI
Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje EmptyMon Jan 19, 2009 1:38 pm by dejanav

» Estetska hirurgija
Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje EmptySat Jan 10, 2009 7:00 am by ivan

» ka,kal,kaladont
Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje EmptyFri Jan 09, 2009 8:51 pm by dejanav

May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar


Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

4 posters

Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by Ana Thu Dec 25, 2008 11:03 pm

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Sreća je zarazna, saopštili su američki istraživači u najnovijoj studiji objavljenoj u SAD. Srećan prijatelj prenosi vam 15 odsto sreće, nesrećan je smanjuje za sedam procenata.

Tim, koji je istraživao koliko su gojaznost i pušenje raširene pojave, utvrdio je i da je osoba srećnija ako poznaje više srećnih ljudi.

Godine nisu smetnja sreći

Na isti način uspostavljanje kontakata sa zadovoljnim ljudima pospešuje ličnu sreću pojedinca, navodi se u studiji objavljenoj u medicinskom časopisu "Britiš Medikal Džornal" .

Profesor medicinske sociologije na američkom Univerzitetu Harvard Nikolas Kristakis izjavio je da se u savremenom dobu "suočavamo sa jakim naletom emocija". Kristakis i politički naučnik sa kolumbijskog univerziteta u San Dijegu Džejms Fauler , koristili su podatke iz 1971. koji prate rođenje, brakove, razvode i smrti blizu 5.000 dobrovoljnih ispitanika.

Pored ovih informacija, ispitanici su naveli i podatke o najbližim prijateljima, poslovnim saradnicima i susedima. Ocenjivali su nivo sreće koristeći jednostavan test koji se sastojao od četiri pitanja.

Ispitanici su odgovarali koliko su često u protekloj nedelji bili zadovoljni životom, zatim koliko su se srećnim osećali, imali vere u budućnost i koliko su se smatrali dobrim u odnosu na ostale poznanike.

Većina ispitanika svrstana je u grupu srećnih i zadovoljnih ljudi, dok je ostatak bio ocenjen kao nesrećan.

Okruženje je "kovač sreće"

Ljudi sa najbogatijim društvenim životom (prijatelji, komšije, rođaci) spadali su među najsrećnije, pokazali su rezultati studije.

"Zamislite da sam ja povezan sa vama, vi sa drugima, a oni dalje sa nekim drugim ljudima. Na taj način funkcioniše ova fabrika čovečanstva... Svaka osoba se nalazi na drugačijem polju. Zamislite da postoje polja sreće i polja nesreće. Vaša sreća zavisi od onoga šta se dešava na polju oko vas", objasnio je Kristakis.

"Nije samo u pitanju veza srećnih sa srećnima, što se dešava, već povrh svega, dešava se taj zarazni proces", dodao je on.

Sreća je zaraznija od nesreće, otkrili su Kristakis i Fauler.

"Ako je vaš poznanik zadovoljan životom mogućnost da budete srećni povećava se za 15 odsto", navodi Fauler, ali dodaje da svaki nezadovoljan prijatelj "smanjuje vašu sreću" za sedam odsto.

Pored mnogih blagotvornih dejstava sreće, Fauler navodi da sreća dokazano utiče na manju stopu smrtnosti, ublažavanje bolova i poboljšavanje kardio-vaskularnih funckija.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/14/Nauka/35170/Sreća+je+“zarazna”+-+nesreća+nešto+manje.html
Ana
Ana

Broj komentara : 66
Join date : 2008-12-19

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by ivan Fri Dec 26, 2008 2:45 am

Oduvek su me plašili srećni ljudi. Laughing Čim je neko srećan, tu nešto nije u redu - hehe.
ivan
ivan

Broj komentara : 50
Join date : 2008-12-19
Age : 46
Mjesto : McDonald's

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by dejanav Fri Dec 26, 2008 11:06 am

Ivane,lažeš! Evo ja sam sretna i zadovoljna svojim životom. Nikad mi nisi rekao da me se plašiš.

Ovo što sam sad pročitala u ovom članku je živa istina. Bitno je sretno okruzenje. Ja izbjegavam ne zadovoljstva,bezrazložne tuge itd.
Jedino ako volite život i ne težite nečem nemogućem možete biti sretni.
dejanav
dejanav

Broj komentara : 139
Join date : 2008-12-19

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by Ana Fri Dec 26, 2008 4:12 pm

hajde, nemojte da se svadjate i oko 'srece' vas dvoje Very Happy lol!
Ana
Ana

Broj komentara : 66
Join date : 2008-12-19

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by davor Fri Dec 26, 2008 6:21 pm

Ana (citat):hajde, nemojte da se svadjate i oko 'srece' vas dvoje Very Happy lol!

e vala baš, ne izazivajte " sreću" Wink
davor
davor

Broj komentara : 83
Join date : 2008-12-19

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by ivan Fri Dec 26, 2008 7:18 pm

dejanav (citat):Ivane,lažeš! Evo ja sam sretna i zadovoljna svojim životom.
I'm sure that was meant to be funny, thus here's me laughing: Laughing Laughing
ivan
ivan

Broj komentara : 50
Join date : 2008-12-19
Age : 46
Mjesto : McDonald's

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by dejanav Fri Dec 26, 2008 7:57 pm

Dobro,dobro to sam rekla jutros dok još nisam bila posve razbudjena.Znam da zvuči preoštro. Sorry Ivane.

Ali ipak ja sam sretna osoba a ti me se ne plašiš.
dejanav
dejanav

Broj komentara : 139
Join date : 2008-12-19

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by Ana Fri Dec 26, 2008 8:43 pm

dejanav (citat):Ivane,lažeš!

lol! jel mogu ovo da stavim u potpis?
Ana
Ana

Broj komentara : 66
Join date : 2008-12-19

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by ivan Fri Dec 26, 2008 9:24 pm

Ana (citat):
dejanav (citat):Ivane,lažeš!

lol! jel mogu ovo da stavim u potpis?
Hahahaha, obavezno !!! Laughing Bas sam razmisljao da ja to stavim u potpis, majke mi ("majke mi, bajka" kako bi rekla jedna nasa spisateljica - lol). Ali ce tebi lepse stajati. Wink
ivan
ivan

Broj komentara : 50
Join date : 2008-12-19
Age : 46
Mjesto : McDonald's

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by dejanav Sat Dec 27, 2008 7:09 pm

Ne može to u potpis Ja sam ozbiljna osoba i ne želim da se iskorištavaju moji trenutci slabosti. afro
dejanav
dejanav

Broj komentara : 139
Join date : 2008-12-19

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by ivan Sun Dec 28, 2008 4:48 am

... Nego, kada smo vec kod potpisa, ja ne vidim svoj potpis, niti vase ako ste ih stavili !?? Naravno, stiklirao sam u opcijama da mi se prikazuje potpis i napisao ga u profilu. Any ideas?

Dejana, sada je kasno. Ana je obecala da ce to staviti u potpis i ocekujem da to i ispostuje, a ti sledeci put izbroj do 415 pre nego sto napises nesto. Twisted Evil Basketball
ivan
ivan

Broj komentara : 50
Join date : 2008-12-19
Age : 46
Mjesto : McDonald's

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by Ana Sun Dec 28, 2008 10:06 pm

potpisi se izgleda odnose samo na nove poruke odn. od kad su omoguceni
a to je od sad
valjda
santa ma srecna vam nova godina
Ana
Ana

Broj komentara : 66
Join date : 2008-12-19

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by Ana Sun Dec 28, 2008 10:48 pm

sva sreća da je nesreća nešto manje zarazna geek
ovo je moj pokušaj da se vratim na temu
Ana
Ana

Broj komentara : 66
Join date : 2008-12-19

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by ivan Sun Dec 28, 2008 11:03 pm

... On upravo to i jeste: samo pokusaj. Razz
ivan
ivan

Broj komentara : 50
Join date : 2008-12-19
Age : 46
Mjesto : McDonald's

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by dejanav Mon Dec 29, 2008 11:44 am

Ana,ne koristi moje riječi. Ako ti dodjem u BG pješaka,..............popićemo sok lol!
dejanav
dejanav

Broj komentara : 139
Join date : 2008-12-19

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by davor Mon Dec 29, 2008 3:03 pm

kod mene je uspjelo, kad vidim kako se vi baš fino družite mnogo me to usrećuje scratch Smile
davor
davor

Broj komentara : 83
Join date : 2008-12-19

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by dejanav Mon Dec 29, 2008 7:59 pm

ah da,to je zapravo i najbitnije. Sretni pojedinci usrećuju svoje okruženje koje te sretne vibracije prenosi na svoje okruženje...MISIJA ZAVRŠENA sunny
dejanav
dejanav

Broj komentara : 139
Join date : 2008-12-19

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by davor Mon Dec 29, 2008 9:42 pm

dejanav (citat):MISIJA ZAVRŠENA sunny

Misija po meni nije završena, uvijek nam je potrebna doza sreće da nas odnekud
iz prikrajka uvreba.
davor
davor

Broj komentara : 83
Join date : 2008-12-19

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by dejanav Tue Dec 30, 2008 10:37 am

OK.............pogrešno sam izrekla vlastitu misao......MISIJA SE NASTAVLJA sunny
dejanav
dejanav

Broj komentara : 139
Join date : 2008-12-19

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by Ana Tue Dec 30, 2008 7:04 pm

meni isto treba doza
ako neko moze svaki dan da mi 'kao slucajno' postavi detelinu sa 4 lista, bila bih dozirano srecna Very Happy

p.s. drago mi je da ste se ipak vratili na temu sunny
Ana
Ana

Broj komentara : 66
Join date : 2008-12-19

Na vrh Go down

Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje Empty Re: Sreća je “zarazna” - nesreća nešto manje

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu